Як збадьоритися, якщо не виспався?

Як же збадьоритися, якщо не виспався?

Мало кому вдається щоденно спати положені 8-9 годин. І у кожного є свої методи збадьоритися у випадку недосипання. Розглянемо найпопулярніні:

Метод №1: короткий сон після філіжанки кави

Дуже розповсюджена в інтернеті порада: випийте еспрессо, ляжте, розслабтеся, поставте будильник і постарайтеся поспати 15-20 хвилин – саме стільки часу потрібно, щоб кофеїн почав діяти. Прокинувшись, ви відчуєте себе бодрим і свіжим. Якщо проспите довше, то фаза швидкого сну, коли прокинутися найлегше, скінчиться і ви зануритеся в глибокий сон.

Міф це чи факт? Міф!

По-перше фаза швидкого сну настає через 80-90 хвилин після засипання. По-друге, середній час засипання складає якраз 15-20 хвилин. Людина за цей час встигне тільки задрімати, після чого прокинутися бадьорим і енергійним ніяк не вдасться.

А ось кава за цей час дійсно подіє (і тому помішає повноцінно заснути). Кофеїн дуже швидко всмоктується в шлунку. Попадаючи в кров, він підвищує тиск, внаслідок чого сон як рукою знімає, людина відчуває приплив енергії. Однак кофеїн збільшує навантаження на серце, кровопотік в нирках, сприяє обезвожуванню організму, тому зловживати ним не варто.

Метод №2: післяобідній сон

Ті, хто радить поспати після обіду, стверджують, що за пів години можна прийти в тонус і протриматися до кінця робочого дня буде легше.

Міф чи факт? Факт!

поспати після ситного обіду – мрія багатьох працівників офісу, але дозволити собі це можуть не всі. А жаль. Короткочасний обідній сон дає виражений відновлювальний ефект. Франц Холберг з Університету Міннесоти (ще його називають батьком американської хронобіології) в ході багаторічних досліджень визначаив, що протягом доби нас двічі тягне до сну: в середині дня і в середині ночі. На це впливають зміни температури тіла, вироблення гормонів, змінюючих циркадную активноть, і інші фізіологічні процеси. В цей час ми найменш ефективні і заставити себе повноцінно працювати виходить не у всіх. Так що, якщо є можливість поспати вдень – не втрачайте її. Але якщо потреба в денному сні виникає постійно, це говорить або про хронічне недосипання, або про порушення нічного сну. В цьому випадку потрібно відновлювати нормальний нічний сон.

Метод №3: увімкнути яскраве світло

Темнота – друг молоді, але аж ніяк не людина, яка не виспалася. Організм знає, що спати потрібно тоді, коли стемніло, тому увімкніть в кімнаті повне світло (навіть якщо на вулиці сонце), відкрийте занавіски і ви прокинетеся.

Міф чи факт? Факт!

Це дійсно так! В темноті виробляється гормон мелатонін, котрий багато в чому визначає цикли сну і активності. Ввечері його концентрація збільшується, в ранкові години різко знижується. Тому у багатьох людей, особливо в північних широтах, в умовах нестачі світла розвивається сезонна депресія, одним з виявів якої є порушення сну.

Метод №4; прийняти незручне положення

Прихильники цієї методи вважають, що спати ми звикли в комфорті. Тому, якщо відчуваєте, що очі злипаються, сядьте якомога зручніше, а краще прийміть яку-небудь неймовірну позу з йоги і це поможе збодритися.

Міф чи факт? Міф!

Є таке поняття – тиск сну. Якщо він високий, то якою би некомфортною не була обстановка, людина не зможе втриматися і засне.

Метод №5: їсти менше

Якщо ви переїли, організм буде тратити всю енергію на переварювання їжі, швидко втомиться, і вас захочеться спати, а не працювати.

Міф чи факт? Факт!

Якщо людина хоче залишатися більшу частину дня бадьорою  і скоротити до розумних меж свій сон, потрібно зменшити калорійність і об’єм вживаної їжі, а от води потрібно пити більше.

Метод №6: увімкнути гучну музику

Бодра мелодія поможе відігнати сон, особливо якщо підспівувати.

Міф або факт? Факт!

Любі зовнішні впливи, включаючи гучну музику, а також активні дії самої людини, є активною протидією сну. Однак якщо тиск сну занадто великий це не допоможе.

Метод №7: впливати на аукупунктурні точки

Спеціальні техніки пробуджуючого масажу допоможуть прийти в тонус.

Міф чи факт? Факт!

Так, дійсно, масаж біологічно активних точок регулює правильний потік енергії в організмі, покращує кровообіг і віддтік рідини, знімає м’язові спазми і сприяє пробудженню.

При самомасажі необхідно діяти за наступною схемою:

  1.  активно розтерти вушні раковини.
  2.  активно розтерти ніс
  3. активно розтерти області скронь (висків) з обох сторін
  4. активно розтерти долоні
  5. надавлюючими рухами діяти на точку легень і серця котра розміщується біля внутрішнього краю ключиці
  6. активно розтерти стопи
  7. протягом декількох хвилин давити на точку бай-хуей, розміщену на маківці.

Метод №8: Зайнятися сексом

Бодрить краще холодного душу!

Міф чи факт? Факт!

Коктейль з гормонів окситоцина і сіротонина, що виробляється під час статевого акту, активує ваш внутрішній будильник. Секс зранку може зарядити енергією і позбавити від стану сонливості. В тому випадку, коли ви прокинулися, а ваш партнер ще мирно спить, думаю варто почати прелюдію з масажу біологічно активних точок.

Бажаємо Вам міцних снів і легкого пробудження!

Опубліковано у Здоров'я | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *