Sony XPERIA Go ST27i захищений смартфон

Sony Xperia Go ST27i захищений смартфон

Поверхневий погляд на апарат створює відчуття деякого дежав’ю. Все таки Xperia go нагадує одного з попередників у лінійці Sony – модель Xperia Sola.
Такий же пластиковий моноблок, передня частина котрого майже повністю зайнята 3,5-дюймовим (в Sola 3,7″) дисплеєм, схованим під візуально непомітним, але надміцним і недряпаючимся склом з особливого мінералу. Таке ж розміщення клавіш і роз’ємів. Правда, кольорова гамма дещо відрізняється (чорний, білий, жовтий). А детальний огляд одразу виділяє в Xperia go пило- і водозахисну “броню”: гумові “бордюрчики” і заглушки по всьому периметру корпуса, незвичайний матеріал мембрани динаміка, звукопроникний, але ставший бар’єром для води і пилу. Зрештою, на такий захист і зробили упор виробники, випускаючи в світ нову модель. А досить сучасна платформа, шустрий процесор і достатній об’єм пам’яті гармонічно доповнили Sony Xperia Go ST27i.

Основна технічна “начинка”
Платформа: OS Andrоid 2.3.7(версія Gingerbread) з перспективою оновлення до 4 версії (правда для нашого ринку такі перспективи здебільшого не виконуються – я вже переконався в цьому на SE SK17i котрим володів 10 місяців). Процесор: на платформі STE Novathor U8500, двоядерний з 45 нм процесом, 1 ГГц з графічним прискорювачем Mali-400MP; Пам’ять внутрішня – 8 Гб (користувачу доступно 4Гб), оперативна – 512 Мб, слот розширення – microSD (До 32Гб); Дисплей: фірмовий Reality Display, виконаний по технології Mobile BRAVIA Engine, мультитач (до 4-х натиснень одночасно), сенсор, діагональ 3,5″, роздільна здатність 320×480, Wet Finger Tracking- робота мокрими пальцями; Bluetooth 3.9, Wi-Fi, DLNA, HDMI, micro USB 2.0; Камера: тильна, 5Мп, автофокус, спалах, запис відео (720p) з швидкістю до 30 fps; Цифровий компас, датчики положення, відстані і освітленості, барометр; Акумулятор: незйомний, 1305 мАгод.

А все так гладко?
Скептики знайдуть в Sony Xperia Go ST27i багато причин для невдоволення. Екран всього 3.5 їм видасться малуватим, а зображення з розширенням 480х320 точок = зернистим. Комусь вже не вистачає продуктивності для ігор(але та ж GTA III йде без гальм). Багато хто може жалітися на раптову втрату зв’язку без видимих причин (розробники каються і винять в цьому прошивку Andrоid 2.3.7 – 6.0.B.3.162, яку більше не використають чи оновили вже на іншу). Можна також придратися до невеликих скрипів та люфтів, що можуть виникнути після неоднократного відкривання задньої кригки, але щільність прилягання частин телефону все рівно залишиться на висоті. Упор виробників на захищеність також можуть розкритикувати: “від сильних ударів можливі тріщини! Не проникнення води гарантують до 1м на протязі 30хв, якщо глибше можливе протікання! Від голки подряпин немає, а від спуску по пісочній гірці – Є!”Ну, вибачте… Фотографування на дні океану, а також використання апарату в якості оріхокола чи лопатки для пісочниці ніхто і не обіцяв. Висока ціна Sony Xperia Go ST27i стримує, але новинки завжди були в ціні і через пару місяців ціна впаде.
Комплектація
На ринок Sony Xperia Go ST27i поставляється в двох варіантах. В базовій комплектації (чорний чи білий колір) йде: Смартфон, USB кабель, зарядний пристрій без шнура(використовується USB кабель); Стереогарнітура провідна MH410c. “Спортивна” комплектація (жовтий колір смартфону) до перших трьох пунктів додає спортивні чохол і шнурок на руку. А замість добротної, але стандартної гарнітури MH 410c в комплектацію входять покращені навушники MH650c, оснащені і спеціальними кріпленнями для гарнітури.
Дисплей
На фоні свого вигляду дисплей Sony Xperia Go ST27i виглядає слабкою ланкою. І справа не в міцності (тут все гаразд_ і навіть не в діагоналі 3,5 (хоча було би непогано на 0.5 більше), а в малій роздільній здатності – 320х480. Навіть попередники Xperia Sola і Xperia U виробники наділили більш достойним розширенням (854х480), при діагоналі 3.7 і нижчій ціні. Навіть програмні покращення Sony, що використовуються в фірмовій Mobile BRAVIA Engine, не рятують від помітної зернистості. Яскравість з контрастністю – на хорошому, але, все таки, середньому рівні. Кут огляду також хотілося би мати більше. Невеличкою компенсацією вище перелічених недоліків апарату може служити можливість працювати мокрими пальцями і скромне енергоспоживання.

Нюанси експлуатації і особливості конструкції
взявши в руку моноблок Sony Xperia Go ST27i, одразу відчуваєш щільність дотику, зручність операцій з ним, а також міцність пристрою. Такого не злякаю ні проливний дощ, ні пилові бурі, ні тряска. По функціоналу смартфон нічим не поступається жодному з нових апаратів компанії. Завдяки двоядерному процесору 1 ГГц він миттєво відкликається на ваші запроси. Версія Android 2.3.7 не повинна лякати користувача – протягом місяця обіцяють оновлення на 4.0. Користувацький інтерфейс практично повторює стандарти останніх розробок компанії: впорядкування і сортування файлів головного меню, горизонтальне перелистування екранів з іконками, п’ять робочих столів, на котрих можна групувати папки з любих програм. Із 8Гб користувацької пам’яті майже половину займають передвстановлені програми. І оскільки Sony Xperia Go ST27i – апарат “оспортивлений”, то логічно наявність в списку його програм декількох специфічних “фітнес” програм. Наприклад, miCoach цілком справлятиметься як ваш особистий тренер, який після отримання ваших антропометричних даних і вибору вами оптимальної програми тренувань буде слідкувати за її виконанням і давати корисні поради. Крокомір Walkmate відстежить кількість кроків, спалених калорій і не викинутого в атмосферу вуглекислого газу, проставить цілі на найближчий день чи тиждень. Програма компас використовує магнетометр і може функціонувати як з GPS, так і без нього. А от FigureRunning основане саме на навігації GPS, відображаючій ваш тренувальний маршрут в вигляді цікавих фігур: пташок, будинків, людей. Є в арсеналі Sony Xperia Go ST27i і традиційна програма-“спалах”, котра представляє собою звичайний ліхтарик.
Камера
Потенціал 5-мегапіксельної камери смартфону Sony Xperia Go ST27i не знижується нижче високої планки, заданою компанією Sony. Активний автофокус і 16 кратний цифровий zoom дозволяють робити достойні знімки навіть підводного світу. Перехід із стану очікування в режим зйомки займає коло 1 секунди. не дивлячись на відсутність механічної клавіші камери, виробники реалізували механізм “швидкої зйомки” з допомогою програмної функції Fast Capture. Тепер миттєві знімки можливі без розблокування екрану. Запис відеороліків HD-якості можлива з максимальним розширенням 1280х720 (720p), причому з вимкнутим стабілізатором якість помітно краще.
Тести продуктивності
Результати бенчмарків Sony Xperia Go ST27i співпали з очікуваннями виробників: AnTuTU – 5562, Quadrant – 2424, NenaMark2 – 42,2 fps, NenaMark1 – 63,8 fps, Vellamo 1016, NeoCore – 64 fps. Швидкість роботи, звісно, уступає флагманським “лопатам” з новими платформами від Qualcomm чи TI, але у пристроїв попереднього покоління (наприклад, Xperia Arc, Xperia Sola) однозначно виграє.
Висновки
Sony Xperia Go ST27i прийдеться до душі прихильникам спортивного стилю життя, любителям екстремальних подорожей, і просто – безшабашній молоді. Він обов’язково стане вашим мобільним центром розваг, замінивши фотоапарат, плеєр і, можливо фітнес-тренера. За стартову ціну в 3200 гривень ви, звісно , можете відшукати апарати з більшим і чіткішим екраном, але такого рівня захисту ви не знайдете.

Використовуючи апарат вже протягом місяця особисто протестував апарат під водою тричі, причому один раз температура води не перевищувала 5 градусів (в струмку на дні). Дещо розчарувало покриття задньої кришки – воно шорохувате, але нестійке до протирання та подряпин – в перші ж дні я примудрився досить таки помітно протерти задню кришку. Потім почав використовувати чохол вже, щоб апарат не втратив вигляд. Час роботи телефону приємно здивував. Порівняно з попередником Sony Ericsson Xperia SK17i він набагато більший. Так мені вдавалося при нормальному використанні смартфону проходити без заряджання 4 з половиною доби. Якщо використовувати знижену яскравість дисплея і не користуватися бездротовим зв’язком Bluetooth, WiFi, GPRS то цілком реально проходити до 5 діб без заряджання.

Декілька разів сталося так, що телефон в чохлі в мене падав. Звісно жодних пошкоджень він при цьому не зазнав.

 

Провівши оновлення програмного забезпечення телефону до версії 4.0 – ICE Cream Sandwitch, я помітив збільшення часу автономної роботи. Але значно знизилася швидкість роботи штатної програми номеронабирача, журналу викликів та контактів. Натомість я встановив сторонню програму ExDialer (шукайте в Google Play) котра цілковито мене задовільнила своєю швидкодією. Проте я би був радий якби компанія Sony доробила програмне забезпечення таким чином аби штатні програми функціонували з достатньою швидкістю.

Також виявися дуже неприємний нюанс з камерою і зокрема відеозаписом. Так при записі HD відео з використанням стабілізатора зображення, відмічаються сильні ривки в записаному відео(значно сильніші ніж якби тремтіли руки), що унеможливлюють його використання в принципі. Сподіваюся цю проблему в майбутніх прошивках також виправлять. А поки що я встановлю стороннє програмне забезпечення для запису відео, котре не має подібних глюків. В цілому ж не зважаючи на ці нюанси робота апарату дуже стабільна, зв’язок тримає чітко, чути в динаміку добре, тобто при звичайному використанні проблеми не діставатимуть і я можу сміло рекомендувати апарат до придбання людям котрим потрібна “захищеність” телефону від дії зовнішнього середовища. Для велосипедиста апарт є дуже добрим, можна не боятися попасти в дощ, і таке інше.

Цілком складається враження, що апарат вийшов трішки недвозначним – закладені непогані можливості захищеності і при цьому встановлений слабий дисплей, недороблене програмне забезпечення та не сама швидка внутрішня пам’ять – порівняно з Samsung Galaxy SII (випущений ще в 2011 році) майже в півтора рази повільніша.

Опубліковано у IT інформаційні технології | Теґи: , , , , , , , , , , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *