Організувати правильне харчування для чоловіка означає те, що потрібно їсти ті продукти, які забезпечують його організм необхідною кількістю енергії, корисними речовинами і вітамінами. Тобто має бути правильно складений раціон здорового харчування. А це, в свою чергу, дозволяє чоловікові бути сильним, витривалим, і, звичайно, зберегти чоловіче здоров’я.
Не секрет, що в силу тих чи інших причин, багато чоловіків вважають за краще харчуватися смаженими, жирними стравами, напівфабрикатами, соліннями, з великим задоволенням вживають чіпси і пиво. І як результат у них з’являються проблеми на зразок печії, гастриту, здуття живота. Адже якщо молодому віці організм справляється з таким навантаженням, то з роками таке харчування дає про себе знати, починаються проблеми з серцево-судинною системою, роботою кишечника, статевим життям та інші відхилення від нормального функціонування різних органів. Таким чином, питання правильного харчування для чоловіків є дуже важливим, потрібно стежити за своїм харчуванням, вибирати правильні продукти, а також порівнювати кількість з’їденої їжі і споживаної енергії.
Великою помилкою є надмірне вживання великої кількості вуглеводів – продуктів з борошна, солодкого, рису, картоплі. Ці продукти з’їдені в надмірній кількості провокують відкладення жиру.
У першу чергу потрібно відмовитися, або, принаймні звести до мінімуму вживання всіляких напівфабрикатів, консервованих страв, продуктів зі штучними добавками, а також жирної і смаженої їжі.
У той же час раціон чоловіка повинен бути різноманітний, в нього обов’язково повинні входити м’ясо, риба, овочі і фрукти, зернові та молочні продукти. Риба, нежирні сорти м’яса, морепродукти, сир допоможуть наситити організм білком. Що стосується м’ясних продуктів, то краще вживати нежирні його сорти м’яса, такі як яловичина, курка, баранина.
Жирне м’ясо і напівфабрикати можуть призвести до втрати спортивної форми та набору ваги, а ожиріння загрожує проблемами з функціонуванням внутрішніх органів, зокрема серця і печінки. Дуже розумно включати в свій раціон здорового харчування хліб з борошна грубого помелу, волоські горіхи, лляне масло, а також морепродукти, такі як креветки, устриці, кальмари, сьомгу, вугор, форель, сардину – вони активно насичують організм такими важливими вітамінами як В6, Е, С, фолієвою кислотою, цинком, омега-3 кислотами.
Вітамінами наситять організм також овочі і фрукти, але слід мати на увазі, що солодкі фрукти дуже калорійні. Особливо корисні червоні і помаранчеві плоди, в них міститься пігмент лікопен, який є прекрасним антиоксидантом, що захищає від ракових захворювань і проблем в статевій сфері. Необхідно включити в свій раціон помідори, болгарський перець, кавун, шипшина, гранат.
Важливо включати в свій раціон здорового харчування молочні продукти, такі як йогурт, кефір, нежирне молоко. Це сприяє нормальній роботі шлунково-кишкового тракту. Також нежирні молочні продукти містять велику кількість кальцію та білку.
Варто звернути увагу на те, що вчені рекомендують звести до мінімуму додавання в їжу солі. Доведено, що вживання великої кількості солі може привести до інсультів.
Меню правильне харчування на тиждень має включати в себе різноманітну і корисну їжу, багату мікро- і макроелементами, з оптимальною кількістю калорій. Якщо не можете розрахувати правильну кількість потрібних калорій, то можна звернутися до дієтолога, який правильно визначить, необхідна кількість цих калорій виходячи з індивідуальних особливостей, таких як вага, ріст і рівень зайнятості фізичною працею.