Купівля велосипеда в Ужгороді – як купити правильний велосипед

Вітаю Вас на сторінці присвяченій проблемі вибору нового велосипеда, а також проблемі купівлі велосипеда в нашому славному Закарпатському місті Ужгороді. Вибору велосипедних магазинів у яких можна купити якісні велосипеди в Ужгороді невеликий. Мені відомі всього три такі велосипедні магазини. Я думаю вони відомі кожному, тому я на них зосереджувати свою увагу не буду. Я зосереджу увагу на тому, на що слід звернути увагу при покупці велосипеда.

Насамперед найгірший союзник при купівлі велосипеда це поспіх. Не потрібно купувати велосипед тут і зараз як це часто буває. Інколи краще посидіти і подумати чи варто робити покупку сьогодні і йти на компроміс у чомусь. Адже асортимент велосипедних магазинів Ужгорода (та й Закарпаття в цілому) не такий і великий – продавці намагаються привозити велосипеди які є найбільш ходовими. Дуже часто обраної Вами моделі велосипеда не буде у потрібному розмірі і вам можуть м’яко запропонувати велосипед або більший, або менший ніж Вам потрібно. Також треба враховувати, що продавець намагається продати саме ті велосипеди які в нього стоять найдовше – неходові моделі.

Дуже важливий пункт при виборі і купівлі велосипеда це вибір його розміру. Треба чітко знати загальні принципи вибору розміру велосипеда, ще перед покупкою. Так підсидільний штир не повинен бути витягнутим занадто з рами – інакше ви ризикуєте своїм же здоров’ям – колінні сустави не пробачають помилок при виборі розміру велосипеда. Перед покупкою треба переміряти під себе декілька варіантів велосипедів, не стидатися попросити про це продавця в магазині. Адже коли ви купуєте велосипед, Ви автоматично поповнюєте “казну” магазина на досить таку кругленьку суму. Не потрібно підходити до вибору велосипеда із совковою ментальністю. Для визначення правильної ростовки велосипеда можна скористатися таблицею ростовок:

Зріст, смРозмір рами велосипеда з колесами 26”Розмір рами велосипеда з колесами 29”
до 16013.5″ – 16″13,5-15”
160-17517″ – 18″16”-17”
175-18519″ – 20″18”-19”
185-19521″ – 22″20”-21”
от 19523″ – 24″22”-23”

слід зазначити, що потрібно також звернути на загальні пропорції довжини тіла до довжини кінцівок. Так якщо у Вас досить довгі ноги, то може бути, що Вам знадобиться купити велосипед з більшим розміром рами ніж в таблиці. Але при цьому велосипед може виявитися для Вас занадто довгим. Людям з нестандартною довжиною кінцівок слід звернути на це особливу увагу.

Важливим параметром при виборі розміру велосипеда перед покупкою є так званий stand over – цей термін означає відстань від рами велосипеда до найнижчої точки вашого тіла між ногами. Відстань має бути не меншою 5 см. Якщо плануються поїздки в гори то і більше. Якщо рама зависока і все дуже близько може трапитись дуже неприємний конфуз якщо випадково налетіти на відкритий люк чи просто невдало зіскочити з велосипеда. Для жінок це подвійно важливо, оскільки особливості жіночого тіла та поведінки є не такими як у чоловіків. Тому не варто брати жіночий велосипед з надто піднятою трубою, якщо немає достатнього досвіду катання. Для жінок початківців найкращий вибір при купівлі велосипеда – це рама з низькими трубами (так звана low entry геометрія). Дуже зручними для жінок є велосипеди з рамою типу monotube – однотрубні рами, також часто їх вибирають чоловіки при придбанні міського велосипеда.

На базарі ситуація з купівлею велосипеда ще більш плачевна. Там скоріш за все вам ніхто не надасть консультацій з покупки велосипеда, та й вибір там здебільшого великий за рахунок low-cost (дешевих і неякісних) моделей. Продавець без застережень совісті продасть велосипед з непідходящим для Вас розміром рами чи взагалі дитячий (підростковий).

Не потрібно тішити себе думкою, що на ринку можна купити якісний не брендовий велосипед (навіщо плати за марку думає покупець). Насправді якісні велосипеди і недорогі є, але вони рідко бувають на базарі. Так дуже популярними серед початківців є двопідвісні стальні велосипеди. Зазвичай покупець і не розглядає великої кількості варіантів при його покупці. А купує його недоліки.

Отже недоліки дешевого двопідвіса:

 • велика вага (стальні важать більше 20 кг, алюмінієві 18 кг)
 • надзвичайно низька надійність підвісної частини (шарніри, “амортизатори”, підшипники – низької якості, швидко виходить з ладу і страшно скрипить)
 • гірша комплектація у порівнянні з хардтейлом (велосипедом без задньої підвіски)
 • розхитування підвіски при інтенсивному педалюванні

Основні недоліки дешевого велосипеда:

 • велика вага
 • низька якість
 • відсутність вибору розміру
 • макетні комплектуючі – які не працюють нормально вже з першого дня – і це нормально (це велосипеди для лохів – крім вигляду нічого не варті).

Основні недоліки дешевого брендового велосипеда:

 • низька якість коліс
 • низька якість втулок і зірок
 • мала кількість передач
 • велика вага
 • дешеві (часто неякісні) гальма

Виходячи з усього цього скажу, що якщо ви хочете придбати досить якісний гірський велосипед для поїздок здебільшого по місту то треба орієнтуватися на суму від 4 тисяч гривень, якщо збираєтеся їхати в гори то слід додати, ще тисячу гривень, не менше.

Якщо ви плануєте купити велосипед не для спорту, а більше як засіб пересування то треба звернути увагу на можливість встановлення на велосипед повноцінних крил (пластикові короткі щитки мало захищають в брудну погоду) і багажника. Останнім часом виявилася тенденція відсутності необхідних кріплень на орієнтованих на спорт велосипедах. Можливо варто звернути увагу в цьому випадку на міські велосипеди обладнані всім необхідним для пересування протягом майже всього року в будь-яку погоду. Дуже важливим аксесуаром для велосипеда на кожний день є наявність щитка ланцюга. Без нього ви ризикуєте зіпсути свій гардероб дуже швидко – звичайний одяг – штани легко потрапляє між зірками і ланцюгами – маститься і рветься. І якщо крила досить легко можна купити додатково, то щиток для ланцюга ви в Ужгородських велосипедних магазинах ви наврядчи знайдете.

Для поїздок в популярні місця відпочинку в горах і спуска з гірських схилів на великій швидкості Вам доведеться придбати двопідвісний велосипед. Такий велосипед досить дорогий – початкові варіанти починаються від 8 тисяч гривень. Як правило такий велосипед оснащений достатньо якісним обладнанням для поїздок в горах. Купувати такий велосипед лише для поїздок по місту не варто – на нього не поставиш гарні крила і багажник.

Опубліковано у Велосипед | Теґи: , , , , , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *