Європейський союз проголосував за ліміт потужності для електровелосипедів у 250 Вт


В Брюсселі в Бельгії – вчора ввечері Європарлмент проголосував за нове впровадження законодавчих типів двох, трьох колісних транспортних засобів і квадроциклів. Парламент вирішив залишити оригінальні пропозиціє Європейської Комісії: тільки транспортні засоби з педальним приводом і максимальною швидкістю 25 км/год і з потужністю двигуна до 250Вт не підлягають регуляції як мотоцикли.

Новий закон визначає, що всі електровелосипеди (e-bikes) потужністю більше 250Вт являються мотоциклами і підлягають відповідній законодавчій регуляції.

За теперішніми європейськими законами, електровелосипеди (e-bikes), офіційно обмежені до 250Вт.

Вони повинні рухатися із швидкістю не більше ніж 25 км/год. Нове законодавство означає, що всі електровелосипеди (e-bikes) з більше 250 ватів потужності, які дуже популярні в гористих регіонах подібних до Південної Німеччини, Швейцарії і Австрії доведеться розцінити як мотоцикли, у тому числі його правила схвалення типу транспортного засобу, також як і процедури підтвердження і огляду.

‘Чітка гранична лінія’

“Ми потребуємо чітку границю між тим що таке велосипед і що виходить за межі визначення “велосипед”,”пояснює Чірі Вулсгрув,  ECF офіцер з безпеки руху, котрий розглядає голосування як успіх компанії  ECF, що убезпечує майбутнє велосипедних інвестицій. “Це важливо для чіткого визначення при використанні інфраструктури для велосипедів, що потребує провадження на міжнародному, національному, регіональному та локальному рівні.”

‘Поправка ETRA’

Було запропоновано також не обмежувати потужність електровелосипедів, але обмежити максимальну швидкість до 25 км/год для уникнення процедури запровадження типу транспортного засобу. Цю поправку запропонувала Європейська Асоціація Двоколісних Ретейлерів  (ETRA). Європейський парламент цю поправку відхилив.

“Зміна визначення означає те, що власники потужних електровелосипедів повинні будуть виконувати всі вимоги законодавства щодо обов’язкового носіння шолому, обов’язкового страхування, ліцензію (права) на керування і інші менш значні моменти. Купуючи потужний еклектровелосипед ви втрачаєте УСІ  переваги, що мають велосипедисти.” – Каже  Чірі Вулсгрув.

‘Ратифікація’

Парламентське голосування тепер потребує ратифікації Європейською Радою, але після довгих місяців дебатів, це в загальному виглядає як формальність. Інші країни бачать законодавство ЄС як кращий спосіб регулювання велосипедів. Австралія наприклад готує закон подібний європейському.

За даними організації COLIBI & COLIPED 643 голоси було віддано за, 16 проти і 18 утрималися. Поправки до директиви Впровадження типів транспортних засобів 2002/24/EC прийняті переважною більшістю депутатів.

Відтепер електровелосипеди, що рухаються швидше 25 км/год і мають двигун потужніше 250 Вт підпадають під регулювання одразу двох директив: директива 2004/08/EC з Електромагнітної Сумісності (EMC) та Директиви Машин 2006/42/EC.

Опубліковано у Велосипед | Теґи: , , , , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *