Україна в цьому році втратила статус лідера закордонних продажів АвтоВАЗ

Україна, котра багато років була найкрупнішим закордонним ринком для російської компанії, в цьому році вперше втратила статус лідера закордонних продажів “АвтоВАЗа”.
В прес центрі “АвтоВАЗ” повідомили, що за підсумками січня-вересня в Україну було поставлено 12544 автомобілів Лада (-28%), що склало лише 15% в об’ємі експорту “АвтоВАЗу”. Найкрупнішим ринком для Лада став Казахстан з долею в 49%, за ним йде Азербайджан (24%).

Також Україна перестала бути найкрупнішим ринком збуту і для “GM-АвтоВАЗ”. Як повідомили в прес-службі СП, за дев’ять місяців 2012 року поставки Chevrolet Niva в Україну знизилися на 38% і склали 408 автомобілів. Найкрупнішим ринком для “GM-АвтоВАЗ” в цьому році став той же Казахстан. В січні-вересні на цю країну випала доля в 56% в загальному об’ємі експорту СП, а на Україну – лише 19%. Як повідомляють в прес-службі “GM-АвтоВАЗ”, продажі спільного американсько-російського підприємства в Казахстані зросли у зв’язку з введенням єдиного митного простору.

Втім, за словами експертів, Шевроле Нива менш популярна в Україні, оскільки через нижчі мита місцевий ринок більш конкурентний, ніж російський та казахстанський. І якщо в Росії Шевроле Нива конкурує в основному з автовазівською “Нивою” і з недавнього часу з Renault Duster, то на українському ринку у “Шевроле Ниви” набагато більше конкурентів. Це, наприклад, імпортні Chery Tiggo, більш сучасні SsangYong Korando і Hyundai Tucson місцевої зборки. А продажі того ж кросовера Renault Duster почалися в Україні на півтора роки раніше, ніж в Росії.

В цілому ж популярність продукції АвтоВАЗу (та її похідних) знижується через низьку якість, традиційно токсичні матеріали салону та інші “родові” недоліки які ВАЗ не поспішає виправляти у своїй продукції не дивлячись на те, що на дворі вже не лихі 90-ті, а 21 століття. Також сумнівним є дизайн ВАЗовських машин, котрі популярні в основному лише за рахунок низьких цін. А ціни на продукцію ВАЗу підскочили – от і результат – зниження ринкової долі.

Опубліковано у Авто | Теґи: , , , , , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *