Вимірювання проценту жиру в організмі

Багато разів перечитуючи статті пов’язані з бодібілдингом і фітнесом ми стикаємся з поняттям процент жиру в організмі. Що це таке і з чим його їдять?

Що таке процент жиру в організмі?

Процент жиру в організмі показує відношення маси жирів тіла до маси тіла у відсотках. DSC_0348sПри цьому за допомогою нескладних методів можна визначити лише процент підшкірного жиру.

Як визначити процент жиру?

Для вимірювання проценту жиру в організмі використовуються різні методи. Ми розглянемо метод замірювання товщини підшкірного жиру. Для цього використовують лінійку, або більш точний прилад – щипці для заміру товщини підшкірного жиру (а по суті товщини защипу). Для вимірювання в визначених ділянках тіла робимо відтягування шкіри і робимо з шкіри складку як коли щипаємо. За допомогою лінійки чи спеціальних щипців робимо замір. За допомогою спеціальних таблиць чи калькуляторів визначаємо процент жиру.

Щипці для заміру товщини підшкірного жиру

Спеціальні пластикові щипці для заміру товщини підшкірного жиру мають шкалу та індикатор сили стиснення для того, щоб результати були якомога сталішими і не спотворювалися залежно від сили стиснення складки. Коштують такі щипці відносно недорого в Китаї, у наших магазинах звісно ціна в 2-3 рази дорожче.

Кому потрібне вимірювання товщини підшкірного жиру та проценту жиру в організмі?

Здебільшого це потрібно для коригування дієти при різних цілях у спорті, фітнесі, схудненні, наборі м’язової маси і т.д. Аналіз проценту жиру в організмі дозволяє бачити реальні результати, а не втрату води, глікогену, він не залежить від того чи сходили ви в туалет і т.д. Роблячи заміри раз у тиждень ви можете коригувати свої навантаження і раціон для досягнення бажаних результатів.

Як правильно вимірювати і як рахувати процент жиру буде описано у наступній публікації, дочекайтеся.

 

Опубліковано у бодібілдінг, Здоров'я. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *